محمدی: کشتی گیران ما هم مثل سعدالله یف می توانند در جوانی قهرمان شوند، برای خروج جام تختی از رنکینگ دلیل داریم

به گزارش وبلاگ وردپرس، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: متاسفانه بعضی ها بدون آنکه اطلاعات کافی داشته باشند یک موضوع را قضاوت می نمایند در حالی که فدراسیون با شنیدن دلایل من برای خروج جام تختی از سیستم رنکینگ متقاعد شد.

محمدی: کشتی گیران ما هم مثل سعدالله یف می توانند در جوانی قهرمان شوند، برای خروج جام تختی از رنکینگ دلیل داریم

غلامرضا محمدی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ وردپرس در مورد برگزاری مرحله اول انتخابی تیم ملی کشتی آزاد گفت: مسابقات نسبتا خوبی بود، کشتی های قابل قبولی را از برخی از جوانان دیدیم. امیرمحمد یزدانی و مهدی عشقی در 65 کیلوگرم که اتفاقا قبلا هم در تیم ملی نوجوانان با خودمان بودند، در این رقابت ها خوب کشتی گرفتند، در اوزان دیگر هم نفراتی داشتیم که خوب ظاهر شدند.

وی در مورد اینکه چقدر چنین نفراتی شانس کسب دوبنده تیم ملی بزرگسالان را دارند، تاکید نمود: هر کشتی گیری که از رده سنی نوجوانان خارج گردد دیگر می تواند در تیم ملی بزرگسالان هم مدعی باشد، یعنی کشتی گیران 18 ساله می توانند به دوبنده تیم ملی بزرگسالان برسند، عباس فروتن، محمد نخودی و یا همین امیرحسین مقصودی که بلافاصله بعد از اتمام حضورش در نوجوانان، همان سال اولی که به دنیای جوانان رفت به عضویت تیم ملی در مسابقات دنیای بوداپست درآمد. وقتی یک کشتی گیر از رده سنی نوجوانان خارج می گردد و می تواند مدعیان بزرگسال را پشت سر بگذارد، دیگر حرفی باقی نمی ماند که کسی بتواند مانع از حضور او در تیم ملی بزرگسالان گردد.

سرمربی سابق تیم ملی نوجوانان ادامه داد: نمونه بارز این موضوع رشید سعدالله یف روس است که یک سال بعد از قهرمانی اش در نوجوانان دنیا، قهرمان بزرگسالان دنیا شد. باید این باور در کشتی ما ایجاد گردد که می گردد در 18 سالگی قهرمان دنیا شد. حالا هم این اعتماد به نفس در کشتی ما ایجاد شده که جوانان می توانند به تیم ملی بزرگسالان راه پیدا نمایند و مدال دنیای بگیرند.

محمدی در مورد انتقاد عده ای از خروج جام تختی از سیستم رنکینگ اتحادیه دنیای اعلام نمود: متاسفانه بعضی ها بدون آنکه اطلاعات کافی داشته باشند یک موضوع را قضاوت و نقد نموده و در موردش مصاحبه می نمایند. من دلایل این تصمیم را به فدراسیون کشتی و همچنین کادرفنی تیم ملی گفتم و آنها متقاعد شدند که جام تختی در سیستم رنکینگ اتحادیه دنیای قرار نگیرد. برای این تصمیم هم دلیل داریم، چراکه ما جام دنیای را از دست داده ایم و شاید به خاطر مباحث مالی نتوانیم به راحتی در تورنمنت ها شرکت کنیم، از یک طرف هم در هر وزن به 10-12 کشتی گیر سهمیه جام تختی داده ایم که اگر این رقابت ها در سیستم رنکینگ باشد، نمی توانیم در هر وزن بیشتر از سه نفر را شرکت دهیم، باید بقیه نفرات مدعی را چه کار کنیم؟ درحالیکه شرایط برای حضور در تورنمنت ها هم به سادگی فراهم نمی گردد.

وی اضافه نمود: اینکه سرمایه های ما در جام تختی با هم کشتی بگیرند، به نفع ما خواهد بود و یک مرحله از انتخاب تیم ملی به صورت خیلی جذاب و جدی پیگیری خواهد شد. از دل جام تختی می توانیم تیم آسیایی را انتخاب کنیم. از یک طرف هم ما تمام کوشش مان را می کنیم که در چند تورنمنت حضور پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "محمدی: کشتی گیران ما هم مثل سعدالله یف می توانند در جوانی قهرمان شوند، برای خروج جام تختی از رنکینگ دلیل داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدی: کشتی گیران ما هم مثل سعدالله یف می توانند در جوانی قهرمان شوند، برای خروج جام تختی از رنکینگ دلیل داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید