کاهش 35 درصدی هزینه های سلامت با اجرای طرح مراقبت در منزل

معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه بیماری های مزمن و غیرواگیر احتیاج به مراقبت های طولانی مدت دارند، گفت: اجرای طرح مراقبت در منزل تا 35 درصد هزینه های سلامت را کاهش می دهد.

کاهش 35 درصدی هزینه های سلامت با اجرای طرح مراقبت در منزل

به گزارش خبرنگاران، دکتر مریم حضرتی در آیین افتتاح مرکز مشاوره مراقبت پرستاری در سنندج با اشاره به یکی از بندهای ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است در اجرای (نظام خدمات جامع و همگانی سلامت) با اولویت بهداشت و پیشگیری بر درمان و مبتنی بر مراقبت های اولیه سلامت با محوریت بکارگیری گروه پرستاری در ارائه مراقبت های پرستاری در سطح جامعه و منزل اقدام کند.

وی اضافه کرد: یکی از خدمات پرستاران در سطح جامعه، ارائه خدمات در مراکز مشاوره و مراقبت های پرستاری در منزل است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه افزایش بار بیماری های مزمن و غیرواگیر احتیاج به مراقبت های طولانی مدت نیز دارد، به مزایای مراقبت های پرستاری در منزل اشاره نمود و گفت: مراقبت های پرستاری در منزل می تواند باعث کاهش عفونت های بیمارستانی، کاهش هزینه های سلامت، خالی شدن تخت های بیمارستانی و افزایش رفاه و آسایش بیمار در کنار خانواده گردد.

بنابر اعلام وبدا، حضرتی در سرانجام با ابراز خرسندی از تصویب پایلوت پوشش بیمه ای مراقبت در منزل، اظهار داشت: در تلاشیم که طرح پایلوت به زودی جمع بندی و اجرا گردد تا مردم از خدمات بیمه ای این طرح بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش 35 درصدی هزینه های سلامت با اجرای طرح مراقبت در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 35 درصدی هزینه های سلامت با اجرای طرح مراقبت در منزل"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید