ارتباط مدت زمان خواب و شکستگی استخوان

به گزارش خبرنگاران، محققان در مطالعات خود مشاهده کردند در مقایسه با زنانی که هر شب 7 تا 8 ساعت می خوابیدند، زنانی که 5 ساعت یا 10 ساعت می خوابیدند حدود 25 درصد با افزایش احتمال افتادن های مکرر به زمین روبرو بودند.

ارتباط مدت زمان خواب و شکستگی استخوان

محققان دریافتند خواب کوتاه مدت با افزایش ریسک تمام انواع شکستگی ها نظیر اندام فوقانی و اندام تحتانی مرتبط است اما با افزایش ریسک شکستگی لگن مرتبط نیست.

این مطالعه شامل 157,306 شرکت کننده بود که به طورمیانگین به مدت 7.6 سال از نظر افتادن به زمین و 12 سال از نظر شکستگی استخوان تحت نظر بودند.

آنالیز ها نشان داد نرخ سالانه افتادن های مکرر برای زنانی که 5 ساعت در شب می خوابیدند 10.6 درصد، برای زنانی که 7 تا 8 ساعت در شب می خوابیدند، 7 درصد و برای زنانی که 10 ساعت در شب می خوابیدند 11.8 درصد بود.

دکتر جین کولی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: با وجودیکه فاکتورهای زیادی در افتادن به زمین موثر هستند، اما تحقیق ما بر یک فاکتور پرخطر جدید متمرکز بوده است: خواب.

وی در ادامه می افزاید: نتایج نشان می دهد اتخاذ اقداماتی با هدف بهبود خواب موجب کاهش ریسک افتادن به زمین و شکستگی استخوان می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارتباط مدت زمان خواب و شکستگی استخوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط مدت زمان خواب و شکستگی استخوان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید