خبرنگاران محورهای روستایی - فرعی قم بهسازی می شود

به گزارش وبلاگ وردپرس، قم-خبرنگاران- معاون فنی و راههای روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم گفت: با اختصاص 150 میلیارد ریال طرح بهسازی 12 محور روستایی-فرعی در سطح راه های استان اجرایی می شود.

خبرنگاران محورهای روستایی - فرعی قم بهسازی می شود

به گزارش روز یکشنبه اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم، محمدرضا زیدآبادی ادامه داد: درقالب این طرح 12 محورروستایی - فرعی درسطح راههای استان با اقداماتی شامل لکه گیری ، درزگیری ، اجرای روکش آسفالت وغیره بهسازی می شوند .

وی ادامه داد: توسعه و صیانت از راههای روستایی ، میتواند به عنوان اقدامی ساختاری موجب رونق تولید ورفع موانع دربخش خدمات روستایی شود.

زیدآبادی گفت: دراین طرح افزون بر 30 کیلومتر از راههای روستایی - فرعی استان قم بهسازی می شود که از نیمه دوم فروردین ماه امسال عملیات اجرایی این طرح با بهسازی محورروستایی اسلام آباد بخش مرکزی قم شروع شده که تا پایان شهریورماه 1400 شاهد تکمیل وبهره برداری از تمام پروژه های مشمول این طرح خواهیم بود.

وی گفت: طول راستا پروژه بیش از دوکیلومتر و هزینه اجرایی آن، افزون بر ده میلیارد ریال است و عملیات اجرایی جهت بهسازی محورروستایی اسلام آباد بخش مرکزی قم شامل لکه گیری و روکش آسفالت می باشد که دربازه زمانی یک هفته ای اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفت .

زیدآبادی درادامه برضرورت تعامل هرچه بهتر کاربران با مجریان طرحهای عمران جاده ای ، بخصوص در سطح راههای روستایی - فرعی تاکید کرد و اضافه کرد: تعامل و رعایت کامل جوانب ایمنی توسط کاربرانی که از محل اجرای طرحهای عمران جاده ای عبور می کنند ، ضمن کاهش حوادث احتمالی ، موجب تسریع درروند اجرا وتکمیل این طرحها می شود.

طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395، قم دارای 127 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از 55 هزار و 865 تن است که در قالب 17 هزار و 385 خانوار زندگی می کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران محورهای روستایی - فرعی قم بهسازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محورهای روستایی - فرعی قم بهسازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید