حمله بلومبرگ به کشورهای اروپایی بدلیل ناکامی در مبادلات مالی با ایران

تسنیم نوشت: وبگاه شبکه خبری بلومبرگ با اشاره به ناکامی کشورهای اروپایی در راه اندازی مکانیسم ویژه مبادلات مالی با ایران نوشته کشورهای اروپایی اعتبارشان را در مسئله تحریم های ایران از دست داده اند.

حمله بلومبرگ به کشورهای اروپایی بدلیل ناکامی در مبادلات مالی با ایران

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ در تحلیلی با اشاره به شکست کشورهای اروپایی در برخوردار کردن ایران از مزایای توافق هسته ای برجام نوشته که اروپا در حال از دست دادن اعتبار در مسئله تحریم های ایران است

به نوشته بلومبرگ، سران اتحادیه اروپا از مدتها پیش خواهان آن شده اند که این اتحادیه مستقل تر عمل کند و نقش بین المللی اش را تقویت کند، اما شکست آنها در پیدا کردن راهی برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران نشان می دهد که آنها تا چه اندازه با این هدف فاصله دارند.

ماه سپتامبر، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از قصد این اتحادیه برای راه اندازی مکانیسم ویژه ای جهت تسهیل مبادلات مالی با ایران اطلاع داد. اتحادیه اروپا امید داشت که بتواند توافق هسته ای برجام را بعد از خروج دولت ترامپ از آن حفظ کند. اما بعد از اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران، این مکانیسم ویژه هنوز آماده نیست.

در روزهای گذشته رسانه های مختلف گزارش داده اند کشورهای اروپایی هنوز نتوانسته اند کشوری را که حاضر به میزبانی از ساختار جدید باشد پیدا نمایند. اتریش، به صراحت درخواست ها برای میزبانی مکانیسم ویژه را رد کرد و کوشش های آلمان، فرانسه و انگلیس بر لوکزامبورگ هم هیچ نتیجه ای نداده است.

بلومبرگ نوشته است: مسئله بسیار آسیب زا این است که دولت های بزرگ اروپایی به جای آنکه خودشان داوطلب انجام این کار شوند سعی می نمایند آنها را به کشورهای ضعیف تر همسایه شان پاس بدهند. انگیزه شان روشن است: هر چه کشور مورد نظر بیشتر باشد، خطر عصبانی کردن ترامپ بیشتر است.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "حمله بلومبرگ به کشورهای اروپایی بدلیل ناکامی در مبادلات مالی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله بلومبرگ به کشورهای اروپایی بدلیل ناکامی در مبادلات مالی با ایران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید