کرمانی مقدم: چرا داوران باید سرباز باشگاه های نظامی باشند؟، داور و کمکش هر بلایی خواستند سر تیم ما آوردند

مرتضی کرمانی مقدم، مربی تیم فوتبال استقلال جنوب از تیم داوری دیدار با مقاومت تهران در جام حذفی انتقاد کرد.

کرمانی مقدم: چرا داوران باید سرباز باشگاه های نظامی باشند؟، داور و کمکش هر بلایی خواستند سر تیم ما آوردند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مرتضی کرمانی مقدم در مورد بازی استقلال جنوب برابر مقاومت در جام حذفی که در نهایت منجر به شکست شاگردان فرهاد کاظمی شد، گفت: در این بازی بازیکنان ما خواسته های کادر فنی را در زمین مسابقه به صورت کامل اجرا نکردند، ولی مسئله مهم این بود که این بازی به شدت تحت تأثیر اشتباهات داوری قرار داشت که به ضرر ما بود. در این بازی داور باید دو پنالتی مسلم به سود ما می گرفت که از این موضوع به سادگی عبور کرد. دو بازیکن مقاومت هم بعد از اینکه اخطار گرفتند، بارها بازیکنان ما را با خطاهای شدید متوقف می کردند، ولی داور با توجه به اینکه می دانست آنها کارت زرد دارند، کارت قرمز نشان نمی داد.

مربی تیم فوتبال استقلال جنوب در ادامه اضافه کرد: وظیفه داور این است که قوانین را در زمین مسابقه اجرا کند. مگر می گردد بازیکنی که اخطار دارد هر خطایی دلش می خواهد انجام دهد و داور هم فقط نگاه کند؟! دو بازیکن آنها خیلی راحت باید اخراج می شدند و دو پنالتی هم برای ما گرفته نشد. یاری داور این بازی هم که شاهکار بود، او مدام پنج متر از آخرین دفاع عقب بود و پرچم هایی که زد که به طرز عجیبی اشتباه بود. ما شاهد قضاوت هایی هستیم که ناخودآگاه فکرمان جای دیگری می رود و متأسفانه زحمات تیم ها با اشتباهات داوری هدر می رود. داور وسط و یاریش هر بلایی خواستند سر تیم ما آوردند و در نهایت بازی را باختیم.

کرمانی مقدم همچنین خاطر نشان کرد: از چند سال پیش یک موضوعی در فوتبال باب گردیده است که داورها یا پزشکان برای گذراندن خدمت سربازی به باشگاه های نظامی می روند و این موضوع قطعاً در ذهنیت داورها تأثیرگذار است. قرار نیست چون یک داور در فلان باشگاه سربازی اش را پشت سر می گذارد یا اینکه پدرش در هیئت فوتبال استان تهران کار می نماید، خیلی راحت به او قضاوت بدهند و آن داور یا یاری داور هم پدر یک تیم را در بیاورد! واقعاً چرا داوران باید خدمت سربازی را در باشگاه های نظامی پشت سر بگذارند؟ این کارها فوتبال را خراب می نماید.

وی در سرانجام گفت: ما جزو آخرین تیم هایی بودیم که بسته شدیم و شرایط ما برای جذب بازیکن بسیار سخت بود. با این حال در حد توان مهره های خوبی گرفتیم. این تیم احتیاج به زمان دارد تا به معنای کامل تیم گردد. ما باید نقاط ضعف مان را رفع کنیم و به چیزی که می خواهیم، برسیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرمانی مقدم: چرا داوران باید سرباز باشگاه های نظامی باشند؟، داور و کمکش هر بلایی خواستند سر تیم ما آوردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانی مقدم: چرا داوران باید سرباز باشگاه های نظامی باشند؟، داور و کمکش هر بلایی خواستند سر تیم ما آوردند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید