رئیس جمهور آمریکا در برابر مخالفان توییتری کوتاه آمد ، آنبلاک حساب های کاربری منتقدان دولت توسط دونالد ترامپ

ترامپ اغلب مخالفان توییتری خود را که پیش از این بلاک نموده بود، آنبلاک نموده است. گرچه به نظر می رسد این اقدام پس از آن انجام می گردد که یک قاضی حکم آنبلاک شدن مخالفان را صادر کرد.

رئیس جمهور آمریکا در برابر مخالفان توییتری کوتاه آمد ، آنبلاک حساب های کاربری منتقدان دولت توسط دونالد ترامپ

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از سی نت، یک قاضی در ماه ژوئن حکم داد که ترامپ حق ندارد، مخالفان توییتری خود را که زیر توییت هایش ری توییت می نمایند، بلاک کند. درواقع، حتی اگر این افرزاد با وی مخالفت هایی داشته باشند، بلاک کردنشان جایز نیست.

ملجرای این پرونده از زمانی آغاز شد که هفت نفر پرونده ای را علیه دونالد ترامپ تشکیل دادند که نشان می داد وی بدون هیچ دلیل منطقی و فقط به علت مخالفت کاربران با عقایدش،آنان را بلاک می نماید.سپس اداره دادگستری کالیفرنیا فهرستی از 41 حساب کاربری منتشر کرد که توسط ترامپ مسدود گردیده بودند.

اکنون با وجود این که هنوز هم برخی از حساب های مخالفان ترامپ در توییتر بلاک است، اما حساب های کاربری بسیاری از آنان از بلاک خارج گردیده است.

خروج از بلاک کاربران نشان می دهد؛ حکم دادگاه برای حمایت از آزادی بیان تاثیر خود را گذاشته است.جالب است بدانید اخیرا خود ترامپ نیز به علت آن چه از دید وی تبعیض محسوب می گردد، علیه برخی شرکت های اینترنتی از جمله گوگل و البته شبکه های پیغام رسان مثل توییتر اعتراض نموده است.

کتی فالو، وکیل مدافع ارشد موسسه Knight در این خصوص می گوید:ما بسیار خوشحالیم که کاخ سفید اقدامات لازم را برای رسیدگی به حکم دادگاه منطقه ای کالیفرنیا انجام داده است.

منبع: انتخاب

به "رئیس جمهور آمریکا در برابر مخالفان توییتری کوتاه آمد ، آنبلاک حساب های کاربری منتقدان دولت توسط دونالد ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور آمریکا در برابر مخالفان توییتری کوتاه آمد ، آنبلاک حساب های کاربری منتقدان دولت توسط دونالد ترامپ"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید