سرمایه گذاری 442 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری اورامانات کرمانشاه

به گزارش وبلاگ وردپرس، خبرنگاران/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اعلام اینکه از ابتدای کار دولت تدبیر و امید 442 میلیارد تومان در پروژه های گردشگری منطقه اورامانات سرمایه گذاری شده است، گفت: گردشگری اورامانات در دولت تدبیر و امید متحول شده است.

سرمایه گذاری 442 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری اورامانات کرمانشاه

امید قادری بااشاره به تحولات توریستی منطقه اورامانات کرمانشاه در هشت سال گذشته، اظهار کرد: زیرساخت های توریستی اورامانات در دولت تدبیر و امید متحول و یک انقلاب در صنعت توریستی منطقه اتفاق افتاده است.

️وی توضیح داد: از ابتدای آغاز به کار دولت تا به امروز بیش از 442 میلیارد تومان در طرح های توریستی اورامانات سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه نمود: تا پیش از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، منطقه اورامانات به لحاظ تاسیسات توریستی و امکانات زیرساختی جهت اسکان مسافرین از حداقل امکانات هم برخوردار نبود، اما در این دولت بیش از 100 مورد بوم گردی، خانه مسافر، مجتمع های خدماتی بین راهی و رستوران های بین راهی به صورت رسمی به بهره برداری رسیده و ده ها مورد نیز در شرف تاسیس و بهره برداری است.

وی ادامه داد: همچنین امروزه بسیاری از مردم شهرستانهای اورامانات بدون دریافت مجوزهای لازم درب خانه های خود را به روی توریستان گشوده و پذیرای توریستان هستند که باید ساماندهی شوند.

️قادری تاکید نمود: با سیاست های دولت تدبیر و امید در راستای توسعه توریستی در این سالها هزاران توریست به این منطقه سرازیر شده و اقتصاد منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

️مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان کرمانشاه تاکید نمود: کسانی که از تریبون های مختلف عملکرد دولت را نادیده می گیرند، باید بدانند پرونده ثبت جهانی اورامانات، به عنوان بزرگترین و تاثیرگذارین پروژه توریستی غرب کشور و رویداد توریستی کرمانشاه 2020 با موضوع اورامانات در همین دولت و با حمایت و پیگیری های مجدانه استاندار کرمانشاه و مدیران استان و دستور خاص رئیس جمهور و همراهی وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی به نتیجه رسیده است.

وی توضیح داد: بدون تردید ثبت جهانی اورامانات انقلابی در صنعت توریستی منطقه و غرب کشور ایجاد خواهد نمود.

️قادری اعلام نمود: اختصاص و هزینه بیش از 40 میلیارد ریال در زیر ساخت های توریستی منطقه از محل اعتبارت استانی در مجموعه های غار قوری قلعه، سراب روانسر، منطقه سفیدبرگ، عایشه دول، سراب هولی و مجتمع های خدمات رفاهی و نیز آماده سازی و بهسازی 12 روستای منطقه در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی اورامانات تنها بخشی از عملکرد دولت در این شهرستان ها بوده است.

وی توضیح داد: در حوزه صنایع دستی نیز در این مدت 2170 مجوز سه گانه صادر، 28 فروشگاه افتتاح، 80 کارگاه دایر و 38 نمایشگاه صنایع دستی در اورامانات برگزار شده است.

قادری تاکید نمود: همچنین ثبت ملی نودشه به عنوان شهر ملی گیوه بافی یکی دیگر از اقدامات شاخص دولت بوده است.

وی یادآور شد: در این هشت سال بیش از دو هزار و 340 میلیارد ریال تسهیلات به صنعت گران اورامانات پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمایه گذاری 442 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری اورامانات کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 442 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری اورامانات کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید