سلامتی و پزشکی

پر کردن دندان با کامپوزیت بهتر است یا آمالگام؟

یک عضو هیئت علمی دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه کامپوزیت به واسطه اینکه همرنگ دندان ها است، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، گفت: اکثر پزشکان نیز بیشتر علاقمندند که از کامپوزیت به جای آمالگام استفاده نمایند.

3 شهریور 1398

خروج حجم زیادی اجسام خارجی از معده یک بیمار

فوق تخصص گوارش بیمارستان علامه بهلول گنابادی گفت: برای اولین بار در گناباد، حجم زیادی اجسام خارجی از معده بیمار به روش آندوسکوپیک در این بیمارستان خارج شد.

1 شهریور 1398

استفاده از لنز برای اولین بار؛ بایدها و نبایدها

استفاده از لنز برای اولین بار شاید کمی سخت باشد، اما با رعایت اصول و نکات استفاده از آن هیچ مسئله ای به وجود نخواهد آمد. تنهای کافی است نکات بهداشتی و دستورات چشم پزشک خود را رعایت کنید.

26 مرداد 1398

باکتری های روده مشکل بانک های خون را حل می نمایند

محققان به تازگی پیروز شدند تا با استفاده از آنزیم باکتری روده گروه های خونی مختلف را به گروه خونی O تبدیل نمایند.

24 مرداد 1398

چاره ای برای اینکه مقصد یک بار مصرف گردشگران نباشیم

شهر تاریخی یزد یکی از بهترین شهرهای خشتی جهان است که همواره به عنوان صاحب یکی از درخشان ترین میراث های فرهنگی در ادوار مختلف تاریخی ایران مطرح بوده، اما دلیل اینکه این مقصد گردشگری یک مقصد یک بار مصرف برای توریسم به حساب می آید، چیست؟

21 مرداد 1398

تشویق زنان روسی به فرزندآوری

دولت روسیه سالانه بیش از 30 درصد از بودجه سالانه خود را در بخش سیاست های اجتماعی هزینه می نماید که اعطای یاری هزینه های متعدد به فرزندآوری و حمایت از خانواده از جمله آن است.

19 مرداد 1398

تقدیر وزارت خارجه روسیه از ایران به دلیل نجات ملوانان روسی

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای از یاری ایران برای نجات 11 ملوان روسی تشکر نموده است.

12 مرداد 1398

خبرنگاران تامین اجتماعی سمنان 110 میلیارد ریال هزینه خدمات دارویی پرداخت کرد

سمنان- خبرنگاران- مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان گفت: 110 میلیارد ریال هزینه خدمات دارویی در مراکز ملکی درمانی تامین اجتماعی در سال 97 پرداخت شد.

11 مرداد 1398

زهر عقرب سل و عفونت استاف را درمان می نماید

دانشمندان برای اولین بار پی برده اند زهر عقرب دارای موادی است که می تواند برای درمان بیماری های مرگباری همچون سل و عفونت استاف به کار رود.

10 مرداد 1398

فواید امگا 3 برای پوست صورت

پوست صورت برای این که با نشاط و درخشان باقی بماند به اسید های چرب نیاز دارد از جمله اسید های چرب، امگا 3 است که به روغن ماهی معروف است.

4 مرداد 1398

چاپ سه بعدی عروق خونی برای اعضای مصنوعی

محققان به تازگی پیروز به چاپ سه بعدی عروق خونی برای اعضای مصنوعی بدن شدند.

26 تیر 1398

سریع ترین تشخیص آلزایمر با یک بازی کامپیوتری

گروهی از پژوهشگران بین المللی دریافته اند که یک بازی به نام Sea Hero Quest که هم اکنون بیش از 4 میلیون نفر در سراسر جهان آن را بازی می نمایند می تواند سریع ترین راه برای تشخیص آلزایمر باشد.

21 تیر 1398

شکایت بیمارستان آمریکایی از یک شاهزاده سعودی

یک بیمارستان آمریکایی از یک شاهزاده سعودی به علت عدم پرداخت هزینه درمان شکایت کرد.

15 تیر 1398

آخرین وضعیت در استان گلستان از زبان نماینده مینودشت

نماینده مردم مینودشت در مجلس با اشاره به این که آب همچنان در شهرهای گمیشان و آق قلا وجود دارد، بیان نمود: تنها راه خروج آب از سطح شهر و روستاها لایروبی است که اکنون در حال اجرا است تمهیدات بهداشتی لازم اندیشیده شده است.

13 تیر 1398

جشنواره فرهنگی نوروزانه محلات تبریز برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، جشنواره فرهنگی نوروزانه با ورزش با حضور بیش از 3 هزار شهروند از اهالی محله کوجوار، سردرود، باغ معروف و شهر تبریز با اجرای مسابقات روستایی و بازی های مختلف بومی و محلی برگزار گردید.

11 تیر 1398

رشد 26 درصدی اقامت گردشگران استان نسبت به پارسال

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با اشاره به اینکه پل های اصفهان در سلامت کامل به سر می برند، گفت: تا روز هفتم فروردین یک میلیون و 830 هزار نفر اصفهان را برای گردش انتخاب نموده اند و سه میلیون و 330هزار نفر از اماکن تاریخی بازدید نموده...

10 تیر 1398

کندوکاوی در فلسفه کی یرکگور، شباهتها و تفاوتهای ابراهیم و آگاممنون

خبرنگاران، گروه فرهنگ - صادق وفایی: آبان ماه سال جاری بود که ترجمه تعدادی از عناوین مجموعه فلسفه وادزفورد توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد. یکی از این کتاب ها فلسفه کی یر کگور نوشته سوزان لی اندرسن است که با ترجمه خشایار دیهیمی عرضه شد و به تازگی در...

9 تیر 1398

مصدومان چهارشنبه آخر سال در آذربایجان شرقی به 241 نفر رسید

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در آذربایجان شرقی به 241 نفر رسید.

8 تیر 1398

اوگاندا درباره یاری برنامه جهانی غذا تحقیق می نماید

دولت اوگاندا ­پس از مرگ سه نفر که گفته می گردد علت آن ها خوردن غذای توزیعی برنامه جهانی غذا بوده است، در این زمینه تحقیق می نماید.

7 تیر 1398

دانستنی های سربازی، مهلت خرید سربازی فردا به انتها می رسد

مهلت مشمولان غایب برای خرید خدمت سربازی و پرداخت جریمه غیبت فردا 28 اسفندماه به خاتمه می رسد.

7 تیر 1398
تعداد: (53)